Lanovky - Penzion, Tatry, Vila Javorinka, ubytovanie Vysoke Tatry

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Lanovky

Tatry

ubytovanie tatry cyklisitka
Lanovky v tatrách

ubytovanie tatry lanovka kaninka

Lanovky vo vysokých Tatrách sú obľúbený spôsob dopravy . Nachádzajú sa vo všetkých strediskách cestovného ruchu Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Štrbské Pleso a Bachledova dolina. Slúžia turistom na rýchlu dopravu do tatranských výšin. V lete umožňujú prístup k aktivitám ako je crosscountry cyklistika, kolobežky, tubing a v zime skvalitňujú služby v lyžiarskych strediskách.


ubytovanie tatry elektricka

ubytovanie Tatry lomnica

Z Tatranskej Lomnice vedie električková trať cez všetky tatranské obce až na Štrbské Pleso

ubytovnie tatry kabinkova lanovka

Kabínková lanovka vás dopraví v  z Tatranskej Lomnice (903 m. n. m.) na Skalnaté pleso (1751 m. n. m.).   Skalnaté pleso je jedno z najnavštevovanejších miest Tatier, na pešiu túru sa môžete odtiaľ vydať do Studenovodských dolín smerom na Hrebienok alebo k Zelenému plesu cez Veľkú Svišťovku. Pre deti je na Skalnatom plese obľúbený detský eko-mini park Svištia krajinka s dobrodružstvami a príbehmi Tatranskej divočiny.

ubytovanie tatry lanovky

Zo Skalnatého plesa vedie visutá lanovka na Lomnický štít (2634 m. n. m.), kde si môžete vychutnať kávu na visutej terase kaviarne Dedo či navštíviť prírodnú botanickú záhradu, alebo observatórium. Vzhľadom na to, že kapacita lanovky na Lomnický štít je mnohonásobne nižšia než lanovky z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso, odporúča sa zakúpiť si lístok aj pár dní vopred v pokladniach lanoviek v Tatranskej Lomnici i v Starom Smokovci.

ubytovanie tatry sedacka

Nové vyhrievané sedačkové lanovky v Tatranskej Lomnici zabezpečujú lyžiarom kvalitné služby na vysokej úrovni. Sedačkovou lanovkou sa zo Skalnatého plesa dostanete tiež na Lomnické sedlo (2196 m. n. m.), kde vás čaká vyhliadka z Lomnickej veže a polhodinová prechádzka po streche Tatier.

ubytovanie tatry pozemna lanovka

Ďalším typom lanovky je pozemná lanovka, ktorá premáva zo stanice Starý Smokovec (1017 m. n. m.) na Hrebienok (1272 m. n. m.), ktorý je východiskom na túry k vodopádom a k tatranským chatám. Taktiež tam nájdete aktivity ako bike park a tubing. Cesta lanovkou na Hrebienok trvá iba 7 minút.

ubytovanie tatry lanovka solisko

Sedačková lanovka zo Štrbského plesa (1383 m. n. m.) vás zase vyvezie na vrchol Soliska (1814 m. n. m.). Jeden z najľahšie dostupných vrchov vám ponúkne pohľad na Popradskú kotlinu a ubytovať sa môžete v chate pod Soliskom.

ubytovanie tatry bike park lanovka

V Bachledovej Doline slúži lanovka cyklistom, v zime lyžiarskemu areálu.

 
Ubytovanie Tatry Rezervácia
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky