Chata pri Popradskom plese a Majláthova chata - Penzion, Tatry, Vila Javorinka, ubytovanie Vysoke Tatry

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Chata pri Popradskom plese a Majláthova chata

Tatry > Chaty

ubytovanie tatry
Chata pri Popradskom plese

ubytovanie tatry chata pri popradskom plese

Chata pri Popradskom plese (1494 m) je najnavštevovanejšou chatou s celoročnou prevádzkou vo Vysokých Tatrách, situovaná v krásnom prostredí Mengusovskej doliny na severnom brehu Popradského plesa.
   Roku 1879 vyrástla pri Popradskom plese prvá neveľká drevená chata Uhorského karpatského spolku, tzv. Majláthova chata, ale o rok neskôr vyhorela. Roku 1881 ju nahradili rovnako veľkou kamennou budovou, ale roku 1890 aj tú zničil požiar. Tretiu chatu postavili roku 1892 a neskôr ju rozšírili o turistickú ubytovňu. Tieto objekty slúžili do roku 1961, keď dali do prevádzky nový turistický hotel.
   Starú budovu po 2. svetovej vojne pomenovali Chatou kpt.Morávku na počesť Štefana Morávku (1911-1945), veliteľa oddelenia finančnej stráže osady Štrbské Pleso, ktorý padol ako veliteľ prieskumnej hliadky partizánskeho oddielu Vysoké Tatry na Grúniku pod Kriváňom. Stará budova neskôr vyhorela a toto pomenovanie prevzal nový objekt, ktorý medzitým stratil charakter hotela. V súčasnosti sa chata nazýva Chata pri Popradskom plese.

 
Ubytovanie Tatry Rezervácia
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky